Befasia e radhës/ Rama i kundërpërgjigjet Vuçiqit: Kosova në OKB

Aktuale

Befasia e radhës/ Rama i kundërpërgjigjet Vuçiqit: Kosova në OKB

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 17:07
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u është kundërpërgjigjur deklarimeve të presidentit Aleksandar Vuçiq se Serbia nuk do të lejojë anëtarësimin e Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB).

Rama në një postim në Facebook ka postuar një foto të tij ku shihet duke ecur në ambientet e OKB-së.

Kosova, OKB, Shqipëria”, ka shkruar kryeministri shqiptar.

Ndryshe, Vuçiq në disa raste ka përsëritur se do të kërkojë veton e Rusisë dhe Kinës për të mos lejuar anëtarësimin e Kosovës në Kombet e Bashkuara.

Nuk mund të pranojmë që Kosova të jetë pjesë anëtare e OKB-së”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat