Arrestohet i dyshuari për plagosjen e para katër ditësh në Graçanicë

Aktuale

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e para katër ditësh në Graçanicë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 17:02
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar sot 48-vjeçarin me inicialet XH.I., pasi i njëjti dyshohet se me 1 tetor ka plagosur një person në Graçanicë.

Plagosja siç njofton Policia ka ndodhur rreth orës 23:00 në Graçanicë, përballë një diskoteke.

Tutje bëhet e ditur nga i dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një revole e tipit P. Undercover, si dhe katër copë fishekë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Policia po e heton rastin si “vrasje në tentativë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat