Haradinaj për Kurtin: Poshtërsia e tij nuk paska kufij

Aktuale

Haradinaj për Kurtin: Poshtërsia e tij nuk paska kufij

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 20:18
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se poshtërsia e kryeministrit Albin Kurti nuk ka kufij.

Haradinaj, që ishte edhe kryeministër i vendit, ka thënë se me Kurtin Kosova ka hyrë në një rrugë të dhimbshme.

Ai ka folur për mos-ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit që grevuan gjatë muajit të kaluar, gjë e cila sipas tij, është antikombëtare dhe antinjerëzore.

“Kosova prej sot ka hyrë në një rrugë të dhimbshme. Vendimet arbitrare të Albin Kurtit, siç është mosrealizimi i pagave për mësimdhënës, janë antikombëtare e antinjerëzore. Po dëshmohet se poshtërsia e tij nuk paska kufij!”, ka shkruar Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat