Kryeministri Kurti udhëton për në Mbretëri të Bashkuar

Aktuale

Kryeministri Kurti udhëton për në Mbretëri të Bashkuar

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 20:38
Albin Kurti

Kryeministri Kurti udhëton për në Mbretëri të Bashkuar.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Londër të Mbretërisë së Bashkuar.

Ai, së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, do të marrë pjesë në Samitin për Investime në Ballkanin Perëndimor 2024 të organizuar nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim.

Vijon...

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat