Michelle Obama thotë se rrjetet sociale duhet ta bllokojnë Donald Trumpin përgjithmonë

Amerika

Michelle Obama thotë se rrjetet sociale duhet ta bllokojnë Donald Trumpin përgjithmonë

Më: 7 janar 2021 Në ora: 22:51
Michelle Obama

Ish-zonja e parë e SHBA-së Michelle Obama përmes një deklarate në Twitter rreth trazirave të djeshme në Kongres u ka bërë thirrje mediave sociale të bllokojnë presidentin Trump përgjithmonë nga platformat e tyre.

“Tani është koha që kompanitë e Silicon Valley të ndalojnë mundësimin e kësaj sjellje monstruoze – dhe të shkojnë edhe më larg sesa kanë bërë tashmë duke ndaluar vazhdimisht këtë njeri nga platformat e tyre”, tha ajo.

Deri më tani Trumpin e kanë bllokuar rrjetet sociale përkohësisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat