Donald Tump flet edhe njëherë para shkarkimit: Nuk e kam përkrahur dhunën në Kongres

Amerika

Donald Tump flet edhe njëherë para shkarkimit: Nuk e kam përkrahur dhunën në Kongres

Më: 13 janar 2021 Në ora: 20:19
Donald Trump

Donald Trump ka folur edhe njëherë për dhunën në Kongresin amerikan të mërkurën e javës së kaluar.

Trump ka dhënë deklaratë për Fox News duke pretenduar se ai nuk e ka përkrahur dhunën dhe se u kërkoi amerikanëve të ishin të qetë.

"Unë kam nxitur që të mos ketë dhunë, shkelje të ligjit dhe asnjë vandalizëm të çfarëdo lloji," tha Trump.

"Kjo nuk është ajo për të cilën unë qëndroj dhe nuk është ajo që Amerika përfaqëson. Unë i bëj thirrje gjithë amerikanëve të ndihmojnë në zbutjen e tensioneve”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat