​Moti i acartë në SHBA, amerikanët përgatiten për temperatura edhe më të ulëta

Amerika

​Moti i acartë në SHBA, amerikanët përgatiten për temperatura edhe më të ulëta

Më: 15 shkurt 2021 Në ora: 09:54
Foto ilustrim

Moti i acartë në SHBA, amerikanët përgatiten për temperatura edhe më të ulëta

Një stuhi e ashpër dimri ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mirëpo, sipas parashikimeve amerikanët duhet të përgatiten për temperatura dhe më të ftohta.

Sipas “Daily Mail”, dëbora ka arritur në trashësinë deri në 30 centimetra, ndërsa janë shkaktuar dëme materiale si pasojë e erërave të forta.

Stuhia e dëborës që goditi Seattle, Oregon dhe Portland, është më e forta e regjistruar prej shumë vitesh.

Si pasojë e ngricave dhe dëborës në rrugë, janë shkaktuar shumë aksidente masive, duke i marrë jetën disa personave, e duke plagosur me dhjetëra të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat