Amerika raportoi mbi 51 mijë raste me Covid-19 të dielën

Amerika

Amerika raportoi mbi 51 mijë raste me Covid-19 të dielën

Më: 1 mars 2021 Në ora: 11:36
Foto ilustrim

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 51,204 raste të reja me koronavirus dhe 1,097 vdekje të dielën, sipas një vlerësimi nga Universiteti Johns Hopkins.

Kjo ka çuar numrin e përgjithshëm të rasteve atje në të paktën 28,605,669.

Poashtu 513,091 vdekje që nga fillimi i pandemisë, raporton CNN.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA-ve si dhe raste të riatdhesuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat