Policia kërkon 2 persona për të shtënat masive në Austin që plagosën 14 persona

Amerika

Policia kërkon 2 persona për të shtënat masive në Austin që plagosën 14 persona

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 23:16
Foto

Policia po kërkonte për dy persona të dyshuar për të shtënat me armë në një rrugë të mbushur me njerëz në qendër të qytetit në Austin herët të shtunën në të cilën 14 persona u plagosën, duke përfshirë dy në mënyrë kritike, raporton AP.

Shefi i Përkohshëm i Policisë Joseph Chacon tha se të shtënat në një rrugë të mbushur me bare dhe të barrikaduar nga trafiku i automjeteve ndodhi rreth orës 1:30 të mëngjesit dhe se hetuesit besojnë se filloi si një mosmarrëveshje midis dy palëve.

Ai tha se policia po kërkon për dy të dyshuar meshkuj, por ai nuk pranoi të zbulojë detaje të tilla, duke thënë se hetimi ishte duke vazhduar dhe departamenti po punonte për t'i marrë ata në paraburgim.

"Shumica e viktimave ishin kalimtarë të pafajshëm, por ne ende po zgjidhim të gjitha viktimat për të parë se çfarë përfshirje kanë në këtë rast," tha Chacon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat