Covid në Brazil, vazhdon të shkaktojë numër të lartë viktimash dhe rastesh të reja

Amerika

Covid në Brazil, vazhdon të shkaktojë numër të lartë viktimash dhe rastesh të reja

Më: 25 korrik 2021 Në ora: 08:20
Foto ilustrim

Brazili vazhdon të regjistrojë numra shumë të lartë Covid. 

Sipas të dhënave  më të fundit të Sekretariatit të Këshillit Kombëtar të Shëndetësisë, në fakt ka 1,324 vdekje dhe 108,731 raste në 24 orë.

 Që nga fillimi i pandemisë, ka pasur 548,340 viktima.

Dhe 19,632,443 infektime të konfirmuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat