Pamjet nga droni zbulojnë shkallën e dëmeve të zjarrit në Kaliforni

Amerika

Pamjet nga droni zbulojnë shkallën e dëmeve të zjarrit në Kaliforni

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 09:11
Foto Ilustrim

Në Kaliforninë Veriore, ekipet e zjarrfikësve po punonin për ta vënë nën kontroll zjarrin që shkatërroi 25 shtëpi të lëvizshme dhe shkaktoi dëme të tjera në Sacramento County.

Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa shkaku ende po hetohet.

Videoja nga vendi i ngjarjes e regjistruar nga një dron, tregon themele të shumta ku shtëpitë e lëvizshme ndodheshin vetëm disa ditë më parë, raporton AP.

Paralajmërimet për rrezikun ekstrem të zjarrit do të kthehen të enjten.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat