Milioneri amerikan shtrohet në spital me COVID-19 pas dënimit me burgim të përjetshëm

Amerika

Milioneri amerikan shtrohet në spital me COVID-19 pas dënimit me burgim të përjetshëm

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 06:42
Ilustrim

Milioneri amerikan Robert Durst, është shtruar në spital me COVID-19, vetëm disa ditë pasi ai u dënua me burgim të përjetshëm.

Durst u shpall fajtor të enjten për vrasjen e shoqes së tij të ngushtë, Susan Berman në vitin 2000, shkruan BBC.

Ai e vrau shoqen për ta ndaluar atë që të fliste me policinë për zhdukjen e gruas së tij. Policia beson se ai vra edhe dy persona të tjerë.

Durst, i cili ka probleme të shumta mjekësore, është në ventilator, tha avokati i tij.

Ai ‘dukej më keq se sa e kisha parë ndonjëherë”, tha Dick DeGuerin për Los Angeles Times.

Nuk dihet se ku po trajtohet 78-vjeçari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat