U shtrua me urgjencë në spital, mjekët japin lajmin e mirë për Bill Clintonin

Amerika

U shtrua me urgjencë në spital, mjekët japin lajmin e mirë për Bill Clintonin

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 08:44
Bill Clinton

Presidenti i 42- të i SHBA, Bill Clinton do të dalë ditën e sotme nga spitali pasi gjendja e tij u përmirësua.

‘Ai do të qëndrojë në spital gjatë natës për të vazhduar marrjen e antibiotikëve intravenozë para se të dalë nga spitali të dielën”, tha Angel Ourenia, duke theksuar se “të gjithë treguesit e shëndetit të tij po shkojnë mirë”.

‘Presidenti është në një “humor të mirë”, “kaloi kohë me familjen, po komunikon me miqtë, shikoi ndeshjet e ekipeve të futbollit amerikan”.- shtoi më tej mjekja e tij.

Bill Clinton është shtruar disa herë në spital, në 2004 iu nënshtrua një operacioni për shkak të arteries së bllokuar, ose në vitin 2010, kur iu nënshtrua angioplastikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat