Dy të vrarë nga të shtënat jashtë një qendre tregtare në Idaho, SHBA

Amerika

Dy të vrarë nga të shtënat jashtë një qendre tregtare në Idaho, SHBA

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 08:34

Dy persona u vranë kur një person i armatosur hapi zjarr të hënën në një qendër tregtare në Idaho, sipas shefit të policisë së Boise, Ryan Lee.

Sipas mediave të huaja, katër persona të tjerë, duke përfshirë një oficer policie, u plagosën, tha Lee në një konferencë për media.

I dyshuari gjithashtu është plagosur dhe është në gjendje kritike, tha policia më vonë në një njoftim për media.

Oficeri u trajtua dhe u lirua, thanë zyrtarët.

Sipas të dhënave, oficerët iu përgjigjën raportimeve për të shtëna të shtëna rreth orës 13:50.

“Pati raportime se të paktën një person u qëllua dhe u rrëzua”, tha Lee.

Menjëherë pas përgjigjes, oficerët gjetën një person që përputhej me përshkrimin e të dyshuarit dhe pati një shkëmbim të shtëna me armë që rezultoi në lëndimin e oficerit.

Në deklaratën e policisë thuhet se të shtënat kanë ndodhur jashtë qendrës tregtare.

Policia është e sigurt se ka pasur vetëm një sulmues të përfshirë, tha Lee.

Guvernatori i Idahos, Brad Little tha se të shtënat janë “të paimagjinueshme” dhe ai po lutej për njerëzit që u plagosën.

Ai tha se shteti ishte gati të ndihmonte policinë për të hetuar rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat