Burri i armatosur me thikë u qëllua për vdekje nga një oficer i San Franciskos

Amerika

Burri i armatosur me thikë u qëllua për vdekje nga një oficer i San Franciskos

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 23:13
Foto

Një burrë me thikë u qëllua për vdekje nga policia brenda një ndërtese banimi në San Francisko të premten, thanë autoritetet, shkruan AP.

Oficerët iu përgjigjën ndërtesës në lagjen South of Market pasi morën një telefonatë për një burrë të armatosur me thikë, tha në një deklaratë oficeri i policisë së San Franciskos Robert Rueca.

Oficerët kontaktuan me burrin dhe e shtëna ndodhi nga oficerët, tha Rueca pa ofruar ndonjë informacion tjetër se çfarë çoi në të shtënat fatale.

Burri u dërgua në një spital ku vdiq, tha Rueca. Ekzaminuesi Mjekësor i San Franciskos e identifikoi atë si Ajmal Amani 41-vjeçar nga San Francisko.

“Çdo detaj në lidhje me këtë incident është duke u hetuar,” tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat