Të shtëna me armë zjarri në aeroportin e njohur ndërkombëtar, pasagjerët në panik

Amerika

Të shtëna me armë zjarri në aeroportin e njohur ndërkombëtar, pasagjerët në panik

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 09:35
Atlanta

Arma e një pasagjeri shkaktoi panik në të gjithë aeroportin Ndërkombëtar të Hartsfield-Jackson Atlanta të shtunën.

Raportohet se rreth orës 13:30 në zonën e kontrollit të sigurisë të aeroportit, sipas Administratës së Sigurisë së Transportit të Atlantës, oficerët zbuluan se në një çantë kishte një armë zjarri.

Por sapo kjo u zbulua, pasagjeri u hodh sipër çantës së tij për ta marrë sërish. Në këtë moment arma e zjarrit u shkreh aksidentalisht, por pa plagosur njeri.

Zyrtarët e aeroportit Hartsfield-Jackson e quajtën incidentin një “e shtënë aksidentale”.

Më pas pasagjeri vrapoi me armën e zjarrit nga dalja e aeroportit duke mundur të zhduket nga vendi i ngjarjes.

Zyrtarët e identifikuan të dyshuarin si Kenny Wells 42-vjeçar dhe thanë se ata po e ndjekin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat