“Times Square” rikthen shkëlqimin nga kthimi i turistëve të huaj

Amerika

“Times Square” rikthen shkëlqimin nga kthimi i turistëve të huaj

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 17:46
Foto ilustrim

Derisa turistët kanë filluar të kthehen, prapë se prapë nuk është vrulli i vizitorëve që shihej para pandemisë.

Kthimi i turistëve të huaj në New York mund të ndihmojë që “Times Square” ta rikthejë shkëlqimin.

Times Square ka qëndruar prej kohësh si një emblemë e New Yorkut, por pas përhapjes së virusit COVID-19, ai u bë një epiqendër e hershme e pandemisë globale, shkruan AssociatedPress.

Tashmë tre të katërtat e bizneseve të asaj zone janë rihapur pasi shfaqjet në Broadway filluan të rihapen vetëm për personat që janë vaksinuar.

Midis atyre që shpresojmë të rifillojnë janë biznese që nuk kujdesen drejtpërdrejt për turistët, por janë pjesë e ekosistemit argëtues të qytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat