Administrata Biden për nëntë muaj ka krijuar mbi 5 milionë vende të reja pune

Amerika

Administrata Biden për nëntë muaj ka krijuar mbi 5 milionë vende të reja pune

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 16:42
Joe Biden

Zëvendës-presidentja e SHBA-ve, Kamala Harris, ka njoftuar se administrata Biden ka krijuar më së shumti vende pune në historinë amerikane.

Ajo nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram ka bërë të ditur se janë krijuar rreth 5.6 milionë vende të reja pune.

“Administrata jonë ka parë 5.6 milionë vende pune të krijuara nga ekonomia – më shumë vende pune në nëntë muajt e parë se çdo administratë tjetër në historinë amerikane.” thuhej në postimin e Harris.

Nëntorin e vitit të kaluar u mbajtën zgjedhjet presidenciale në SHBA, ku kandidati i demokratëve, Joe Biden, doli i pari dhe janarin e këtij viti e mori zyrtarisht detyrën.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat