​Biden i jep lamtumirën Bob Dole: Ai ishte një njeri që amerikanët e admirojnë

Amerika

​Biden i jep lamtumirën Bob Dole: Ai ishte një njeri që amerikanët e admirojnë

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 23:59
Joe Biden

Ish-senatori republikan, kandidati i shumëfishtë presidencial, heroi i Luftës së Dytë Botërore dhe miku i madh i shqiptarëve, Robert Bob Dole ka ndërruar jetë sot në moshën 98-vjeçare.

Lajmi për vdekjen e tij shkaktoi shumë reagime dhe u shpreh edhe presidenti amerikan Joe Biden.

“Bob Dole ishte një njeri që amerikanët e admirojnë. Ai kishte një ndjenjë të pagabueshme ndershmërie dhe nderi. Zoti e bekoftë dhe populli ynë u mbështettë gjithmonë në trashëgiminë e tij të mirësjelljes, dinjitetit, humorit të mirë dhe patriotizmit”, shkroi Biden në Twitter.

Robert Dole ndërroi sot jetë në moshën 98-vjeçare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat