Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut kërkon dëshmi nga Trumpi dhe dy fëmijët e tij

Amerika

Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut kërkon dëshmi nga Trumpi dhe dy fëmijët e tij

Më: 3 janar 2022 Në ora: 19:15
DOSJE - Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut Letitia James i drejtohet një konference shtypi në zyrën e saj, në Nju Jork, 21 maj 2021.

Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut lëshoi të hënën një fletëthirrje për ish-Presidentin Donald Trump dhe dy fëmijët e tij më të mëdhenj në lidhje me një hetim civil në vazhdim.

Mbi praktikat e biznesit të familjes së tij.

Zyra e Prokurores së Përgjithshme Letitia James tha se po kërkon dëshmi dhe dokumente nga Donald Trump-i, Donald Trump Jr. dhe Ivanka Trump.

Në lidhje me një hetim mbi vlerësimin e pronave në pronësi ose të kontrolluara nga zoti Trump si dhe kompania e tij, organizata Trump./VOA

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat