Reagon Sekretari amerikan pas sanksioneve të ShBA-së ndaj Milorad Dodikut

Amerika

Reagon Sekretari amerikan pas sanksioneve të ShBA-së ndaj Milorad Dodikut

Më: 5 janar 2022 Në ora: 17:25
Antony Blinken

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka reaguar pas vendosjes se sanksioneve të reja amerikane ndaj Milorad Dodikut, Milan Tegeltijas dhe Mirsad Kukic.

Blinken përmes Twitterit ka shkruar se Departamenti i Shtetit dhe Departamenti i Thesarit publikisht kanë vendosur sanksione ndaj zyrtarëve të Bosnje e Hercegovinës.

“Departamenti amerikan i Shtetit dhe Thesari Amerikan publikisht kanë vendosur sanksione ndaj zyrtarëve të Bosnje e Hercegovinës për korrupsion dhe sjellje destabilizuese.

ShBA-ja mbetet e përkushtuar në angazhimin për një të ardhme më të ndritur për qytetarët e Bosnje e Hercegovinës”, ka shkruar Blinken

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat