2 të vdekur, 5 të plagosur, 1 të zhdukur nga zjarri në një shtëpi në Michigan

Amerika

2 të vdekur, 5 të plagosur, 1 të zhdukur nga zjarri në një shtëpi në Michigan

Më: 17 janar 2022 Në ora: 22:40
Shtëpia e djegur

Dy burra vdiqën dhe pesë persona u plagosën herët të hënën në një zjarr në një shtëpi banimi në Pontiac, thanë autoritetet, raporton AP.

Njëmbëdhjetë të rritur ishin në shtëpi kur zjarri u raportua rreth orës 2:44 të mëngjesit, thanë zyrtarët e Departamentit të Sherifit të Qarkut Oakland. Ata thanë se shtëpia dykatëshe ishte përfshirë plotësisht nga flakët kur deputetët dhe zjarrfikësit mbërritën në vendngjarje.

Disa njerëz u hodhën të sigurt nga kati i dytë i shtëpisë. Ata përfshinin një burrë 36-vjeçar, i cili tha se e udhëzoi njerkun e tij - një 19-vjeçar me autizëm që po qëndronte me njerkun e tij - ta ndiqte nga dritarja. Djali i njerkut refuzoi të hidhej dhe nuk u pa duke dalë nga shtëpia, thanë autoritetet. Ata thanë se ai nuk është llogaritur.

Një hetues zjarri po punon ende për të përcaktuar shkakun e zjarrit.

Autoritetet thanë se një nga burrat që vdiq u gjet në një dhomë gjumi në katin e dytë. Tjetri ishte në kuzhinën e katit të parë. Asnjëri prej tyre nuk është identifikuar.

Të plagosurit përfshinin dy burra, të moshës 67 dhe 68 vjeç, të cilët u trajtuan në një spital për thithjen e tymit. Një burrë 58-vjeçar pësoi një thyerje të këmbës, thanë autoritetet. Lëndimet e tjera nuk ishin në rrezik për jetën.

Pontiac është rreth 30 kilometra në veri të Detroitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat