Tragjike! Autobusi bie në greminë, vdesin 20 persona

Amerika

Tragjike! Autobusi bie në greminë, vdesin 20 persona

Më: 10 shkurt 2022 Në ora: 22:46
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në Peru kanë vdekur 20 persona, pasi një autobus me udhëtarë ra në një humnerë të thepisur, në një zonë veriperëndimore.

Nga ky aksident u shpëtuan 30 persona, por me lëndime të rënda.

Sipas autoriteteve lokale, aksidenti ndodhi kur autobusi doli nga rruga në provincën e Patazit, duke u rrokullisur 100 metra teposhtë.

Mediat raportuan se gjendja e rrugës në këtë anë është e mjerueshme dhe se kjo mund të ketë qenë arsyeja kryesore pse u humb kontrolli i mjetit.

Ambulancat dhe banorët e vendit, ku ndodhi tragjedia, ndihmuan në transportimin e të plagosurve në spitalin e qytetit më të afërt, Taya-bamba.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat