​Ish-e dashura e Epstein dënohet me 20 vjet burg

Amerika

​Ish-e dashura e Epstein dënohet me 20 vjet burg

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 00:22
Jeffrey Epstein dhe Gislane Maxwell

Gislane Maxwell, ish-e dashura e Jeffrey Epstein, e cila e ndihmoi atë me tutorët e mitur, është dënuar me 20 vjet burg dhe do të paguajë gjobë prej 750.000 dollarësh.

Maxwell, 60, tradhtoi vajzat e reja për ish-të dashurin e saj, pedofilin miliarder Jeffrey Epstein, në vitet 1990 dhe fillimin e viteve 2000.

Ai abuzonte me vajza 14-vjeçare në pronat në Nju Jork, Florida, Nju Meksiko dhe ishullin e tij privat në Ishujt e Virgjër të SHBA, Little St James, të cilin vendasit e quajnë "ishull pedofil".

Avokatët e Maxwell argumentuan se ajo duhet të dënohet me nga katër vjet e tre muaj deri pesë vjet e tre muaj, pasi ajo kishte kryer tashmë dy vjet burg në Nju Jork.

Ata pretenduan se ajo ishte bërë objekt i një gjueti shtrigash në media për marrëdhënien e saj me Epstein, duke shtuar se ajo ishte ngacmuar pas hekurave disa herë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat