​Një person i armatosur vret katër persona në Ohajo

Amerika

​Një person i armatosur vret katër persona në Ohajo

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 17:11
​Një person i armatosur vret katër persona në Ohajo

Katër persona u qëlluan për vdekje në një lagje në Butler Township në Montgomery County, Ohajo të SHBA-së, dhe policia është në kërkim të një njeriu që konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm, thanë autoritetet lokale.

Në njoftim thuhet se policia ka marrë thirrje për të ndërhyrë pak para mesditës së së premtes për shkak të raportimit për të shtëna me armë.

Shefi i policisë lokale John Porter tha se katër viktima me plagë me armë zjarri dhe pa shenja jete u gjetën në "disa skena të ndryshme krimi".

Policia është në kërkim të 39-vjeçarit Steven Marlow, i cili besohet se është larguar nga zona me një fuoristradë, duke paralajmëruar këdo që e sheh atë ose automjetin të thërrasë menjëherë policinë "dhe të mos i afrohet, pasi ka të ngjarë. që do të vazhdojë të jetë i armatosur dhe i rrezikshëm”.

Porter tha se policia nuk beson se ka ndonjë kërcënim për lagjen ku ndodhi krimi, por oficerët e konfirmuar do të qëndrojnë në zonë në rast se i dyshuari do të kthehet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat