Shkundet toka, ky vend goditet nga një tjetër tërmet i frikshëm

Amerika

Shkundet toka, ky vend goditet nga një tjetër tërmet i frikshëm

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 09:11
Foto ilustrim

Nuk gjenë qetësi Meksika, tre ditë pas tërmetit 7.6 të shkallës Rihter, vendi u trondit përsëri me një dridhje të fortë sizmike këtë herë me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti u regjistrua 51 km në juglindje të qytetit të Coalcoman de Vázquez Pallares dhe kishte një thellësi prej vetëm 20 km.

Ai 7.6 Rihter më 19 shtator shkaktoi dëme në ndërtesa, u ndërpre energjia dhe shumica e banorëve dolën nga shtëpitë e tyre nga frika për të shpëtuar veten.

Një person u vra në portin e Manzanillo kur çatia e një dyqani u shemb mbi të, tha qeveria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat