Dalin pamjet apokaliptike/ Si u zhduk një lagje e tërë nga uragani në Florida

Amerika

Dalin pamjet apokaliptike/ Si u zhduk një lagje e tërë nga uragani në Florida

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 08:24
Lagjia Fort Myers Beach

Lagjia Fort Myers Beach, në Florida, është shkatërruar tërësisht nga uragani Ian.

Videoja e shpërndarë nga Bobby Pratt nga qyteti tregon mbeturinat e hedhura kudo dhe ndërtesat e kthyera në grumbuj rrënojash.

Varkat janë përplasur në breg. Fornt Myers është një nga disa ishuj në Florida jugperëndimore që u goditën më rëndë nga Ian-i.

Guvernatori Ron DeSantis tha të enjten se rrjeti elektrik për qarqet Lee dhe Charlotte ka të ngjarë të duhet të ndërtohet nga e para, pasi nuk funksionojnë.

Ndërkohë, më shumë se 20 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani, ndërsa ekziston frika se numri mund të jetë shumë më i lartë.

Presidenti amerikan Joe Biden paralajmëroi se Ian mund të jetë një prej uraganeve më vdekjeprurës në historinë e Floridas, me humbje të konsiderueshme jetësh njerëzore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat