“Stuhia vdekjeprurëse po vjen”, ky qytet ngre alarmin

Amerika

“Stuhia vdekjeprurëse po vjen”, ky qytet ngre alarmin

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 22:39
Foto ilustrim

Autoritetet meteorologjike në Nju Jork kanë paralajmëruar se vendi është nën pushtetin e një stuhie dëbore, që sipas tyre do të jetë më vdekjeprurës që vendi ka parë gjatë viteve të fundit.

Reshjet e dendura të dëborës që goditën disa pjesë të shtetit Perëndimor të Nju Jorkut nisën sot, me stuhinë që kërcënon të shkaktojë probleme të mëdha në Nju Jork.

Temperaturat në vend do të shkojnë nën 0 gradë celcius, ndërsa ekspertët flasin për vështirësi në qarkullimin e mjeteve për shkak të mjegullave, dhe zona të izoluar nga dëbora dhe akulli.

“Masat ajrore të ftohta do t’i çojnë temperaturat 20 gradë nën parashikimin normal gjatë fundjavës ”, tha të enjten Shërbimi Meteorologjik i SHBA.

Autoritetet vendase u bëjnë thirrje qytetarëve te tregojnë kujdes të madh gjatë fundjavës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat