E rëndë/ Të shtëna me armë në SHBA, të paktën 10 viktima, autori vret veten

Amerika

E rëndë/ Të shtëna me armë në SHBA, të paktën 10 viktima, autori vret veten

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Të shtëna me armë janë raportuar në SHBA. Një person ka vrarë të paktën 10 persona në një  dyqan në Walmart në Chesapeake, në Virxhinias.

Bëhet me dije se autori ka qëlluar gjithashtu menaxherin  e dyqanit dhe më pas ka qëlluar veten.

Senatorja e Virxhinias, Louise Lucas tha se ngjarja është shumë e rëndë, duke shtuar: “zemërthyer” nga “të shtënat masive të fundit në Amerikë”.

Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarje të rëndë, ndërsa një oficer policie bëri me dije se autoritetet ndodhet në vendin e ngjarjes për të zbardhur më shumë detaje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat