Bill Clinton infektohet me coronavirus

Amerika

Bill Clinton infektohet me coronavirus

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:17
Bill Clinton

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka bërë të ditur se është infektuar me COVID-19.

Ai ka treguar përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka simptoma të buta dhe se po trajtohet në shtëpi.

“Kam pasur simptoma të buta, por në përgjithësi jam mirë dhe e mbaj veten të zënë në shtëpi”, ka shkruar ai në Twitter.

Clinton ka pohuar se më parë ka marrë edhe dozën përforcuese kundër coronavirusit, e cila ka ndikuar që ta kalojë më lehtë infektimin.

“Unë jam mirënjohës që jam vaksinuar dhe përforcuar, gjë që e ka mbajtur rastin tim të butë dhe u bëj thirrje të gjithëve të bëjnë të njëjtën gjë, veçanërisht kur kalojmë në muajt e dimrit”, përfundoi ai.

Ndryshe, bashkëshortja e Clintonit, Hillary kishte rezultuar pozitiv për COVID-19 në muajin mars të këtij viti. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat