Të shtëna me armë në një turmë në Kaliforni, dyshohet se ka viktima

Amerika

Të shtëna me armë në një turmë në Kaliforni, dyshohet se ka viktima

Më: 22 janar 2023 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Policia në Kaliforni po i përgjigjet disa të shtënave që kanë lënë disa të plagosur, sipas raportimeve të mediave amerikane.

Incidenti ndodhi në Monterey Park, që ndodhet rreth 13 kilometra në lindje të Los Anxhelosit, pas orës 22:00 me orën lokale të së shtunës.

Mijëra njerëz ishin mbledhur më herët në qytet për festivalin e Vitit të Ri Hënor në Monterey Park.

Ende nuk është e qartë se sa njerëz janë qëlluar, ndërkohë që sipas raportimeve,  janë mbi dhjetë të vdekur e mbi 20 të lënduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat