Aksident mes autobusit dhe kamionit në New Jork, gjashtë të vdekur

Amerika

Aksident mes autobusit dhe kamionit në New Jork, gjashtë të vdekur

Më: 29 janar 2023 Në ora: 11:33
Foto nga aksidenti

Gjashtë persona vdiqën dhe tre të tjerë u lënduan në një aksident që ndodhi mes një  autobusi dhe një kamion mallrash në New York.

Aksidenti  ka lënë një person në gjendje kritike për jetën dhe ka plagosur rëndë dy persona që ndodheshin në autobus, tha policia e shtetit.

Sipas njoftimit, viktimat janë transportuar në disa spitale, raporton CNN.

Ende nuk dihet se sa njerëz ishin në automjetet e përfshira në aksident apo ku po shkonin kur ndodhi ngjarja tragjike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat