Musk: Nëse Trump arrestohet, do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet në SHBA

Amerika

Musk: Nëse Trump arrestohet, do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet në SHBA

Më: 18 mars 2023 Në ora: 16:42
Trump, Musk

Manjati Elon Musk tha se nëse sh-presidenti amerikan Donald Trump arrestohet, ai do të fitojë zgjedhjet në SHBA.

Pronari i ri i “Twitter” ka shkruar se “nëse ndodh arrestimi, Trump do të fitojë me shumicë”.

Trump njoftoi sot përmes rrjeteve sociale se do të arrestohet të martën, pasi prokurori i Nju Jorkut po mendon ta padisë në rastin e dhënies së parave për gratë që pretendonin se kishin marrëdhënie seksuale me të, në mënyrë që ato të mos dalin publikisht për këtë.

Sot në mëngjes, Trump njoftoi në Truth Social se “rrjedhjet e paligjshme” të informacionit nga zyra e Prokurorit të Qarkut të Manhattan tregojnë se “kandidati kryesor republikan dhe ish-presidenti amerikan do të arrestohet të martën”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat