Flakët shkatërrojnë kishën e New Jeresy, 150 zjarrfikës në vendngjarje

Amerika

Flakët shkatërrojnë kishën e New Jeresy, 150 zjarrfikës në vendngjarje

Më: 21 mars 2023 Në ora: 15:45
Foto nga vendi i ngjarjes

Kisha Fountain of Life Center në Burlington, New Jersey, u dogj nga një zjarr i madh mbrëmjen e së hënës.

150 zjarrfikës luftuan për të vënë nën kontroll zjarrin.

Nuk raportohet për të lënduar nga zjarri, i cili filloi rreth orës 18:00 të së hënës. Shkaku nuk u bë i ditur menjëherë.

“Është një humbje shkatërruese”, tha Russell Hodgins, një pastor i lartë. Ai tha se gjyshërit e tij ndihmuan në ndërtimin e tij.

Qendra e përshkruan veten në faqen e saj të internetit si një objekt me shumë qëllime, 120,000 metra katrorë me një parashkollor, fusha basketbolli dhe një qendër fitnesi. Sipas raporteve të lajmeve, shkolla dhe ndërtesa e rekreacionit i mbijetuan zjarrit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat