Dy të vdekur dhe pesë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në shkollën e mesme në Virxhinia

Amerika

Dy të vdekur dhe pesë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në shkollën e mesme në Virxhinia

Nga: A.SH Më: 7 qershor 2023 Në ora: 07:10
Foto nga vendngjarja

Një burrë i armatosur me katër pistoleta vrau dy persona dhe plagosi pesë të tjerë kur qëlloi mbi një turmë pas një ceremonie të diplomimit në shkollën e mesme në qytetin e Shteteve të Bashkuara të Richmond, Virxhinia, ka thënë policia, përcjell Bota sot.

Policia tha se arrestoi një të dyshuar, një 19-vjeçar, në lidhje me të shtënat të martën pranë një teatri ku ceremonia e diplomimit ishte zhvilluar ngjitur me kampusin e Universitetit të Commonwealth të Virxhinias.

I dyshuari ka të ngjarë të akuzohet për dy akuza për vrasje të shkallës së dytë, përveç veprave të tjera, tha në një konferencë shtypi shefi i përkohshëm i policisë Richmond Rick Edwards.

Edwards e quajti sjelljen e sulmuesit "të neveritshme dhe frikacake", pasi mosmarrëveshja e tij dukej se ishte vetëm me një person.

Të vdekurit ishin burra të moshës 18 dhe 36 vjeç, tha Edwards.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat