Vdes moderatorja e njohur e CNN-it

Amerika

Vdes moderatorja e njohur e CNN-it

Më: 19 maj 2024 Në ora: 10:29
Alice Stewart

Ka vdekur në moshën 58 vjeçare, moderatorja e njohur e CNN, Alice Stewart.

Raportohet se ajo u gjet e vdekur të shtunën në lagjen “Bellevue” në Washington.

Dyshohet se ajo vdiq nga një sëmundje.

Stewart ishte moderatore në fushën e politikes, shkruan CNN.

Ajo u lind më 11 mars 1966, në Atlanta dhe filloi karrierën e saj si reportere lokale në Gjeorgji përpara se të transferohej në Little Rock, Arkansas, për të qenë një spikere lajmesh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat