Rriten rastet! Përdhunoi një nxënës, mësuesja 37-vjeçare vihet nën pranga

Amerika

Rriten rastet! Përdhunoi një nxënës, mësuesja 37-vjeçare vihet nën pranga

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 08:32
Heidi Monroe

Policia në Karolinën e Veriut, SHBA , arrestoi një mësuese 37-vjeçare për përdhunimin e një studenti 14-vjeçar.

Heidi Monroe u arrestua të martën pas një hetimi në shkollën e mesme Wellcome in Greenville. Hetimi u nis nga një kallëzim nga një punonjës tjetër në shkollë më 5 prill.

Sipas një deklarate të një përfaqësuesi të drejtorisë kompetente arsimore, mësuesja 37-vjeçare me origjinë nga Kolumbia nuk punon më në shkollën ku punon që nga gushti i vitit 2022.

Sipas Daily Mail, në 12 muajt e fundit, 25 mësuese femra në 16 shtete amerikane janë arrestuar për vepra të ngjashme dhe ekziston frika se ky numër është vetëm “maja e ajsbergut”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat