25 skulptura femërore që duken sikur marrin frymë!

Art

25 skulptura femërore që duken sikur marrin frymë!

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 14:56
Foto Ilustrim

Figura e gruas ka frymëzuar poetë, artitë, muzikantë, që nga fillimi i ekzistencës njerëzore.

Bukuria dhe sensualiteti i një gruaje mund të pasqyrohet mrekullisht edhe me anë të skulpturave, kur nëpërmjet gdhendjeve në dru, mermer apo dru, artistët kanë arritur të reflektojnë të dyja anët e figurës femërore; brishtësinë dhe fuqinë.

Bright Side ka përmbledhur 25 skulptura mahnitëse, të cilat duken si të gjalla!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat