Një portret më ndryshe i heroit Isa Boletini

Art

Një portret më ndryshe i heroit Isa Boletini

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 13:10
Një portret më ndryshe i heroit Isa Boletini

Piktori Rilind Morina, së fundi ka sjell një portret të veçantë të heroit tonë kombëtar Isa Boletini.

Nëpërmjet këtij portreti artisti nga Suhareka e ka paraqitur heroin më ndryshe se si e kemi parë në të kaluarën.

Morina në repertuarin e tij ka edhe shumë krijime të tjera.

Ai si mbishkrim në prezantimin e portretit e ka përdorur një thënie të njohur të Isa Boletinit:

“Un’ jam mirë kur asht mirë Shqypnia”.

Image
Rilind Morina
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat