Fiça, Buba, Yugo, Zastava dhe jo vetëm në garë, ja cila veturë triumfon - Bota Sot
Fiça, Buba, Yugo, Zastava dhe jo vetëm në garë, ja cila veturë triumfon

Auto

Fiça, Buba, Yugo, Zastava dhe jo vetëm në garë, ja cila veturë triumfon

Më: 29 maj 2019 Në ora: 07:38
Fiça, Buba, Yugo, Zastava

Një video interesante që shpërfaq garën e makinave të vjetra dhe të përdorura, është publikuar në një kanal në platformën e famshme ‘Youtube’.

Sipas klix.ba, bëhet fjalë për vetura të modeleve si Zastava 750 LE, Fiça, Zastava 101, Renault 4 TL ose Quadruple, Yugo 45, Volkswagen 1200 J, përkatësisht Buba, si dhe Fiat 126 BSI.

Siç thuhet më tej, bëhet fjalë për modele të njohura vite më parë, sidomos ato të prodhuara nga ish-Jugosllavia.

Shihni garën e mëposhtme, për të kuptuar fituesin e kësaj gare. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...