Së shpejti arrin Harley-Davidson me rrymë - Bota Sot
Së shpejti arrin Harley-Davidson me rrymë

Auto

Së shpejti arrin Harley-Davidson me rrymë

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 14:45
Harley-Davidson

Harley-Davidson më në fund zbuloi detajet e motorit të tij të parë me rrymë LiveWire.

HD për katër vjet ka punuar në Live Wire, e cila ka një motor plotësisht elektrike dhe duhet të jetë udhëheqës i epokës së re të prodhuesit të famshëm të motorit.

Harley planifikon të jetë lider botëror në prodhimin e motoçikletave elektrike dhe deri në vitin 2022 ka një ofertë të plotë.

LiveWire është projektuar si një motor rrugor urban me disa detaje klasike Harley-Davidson, 

Harley-Davidson ka mbetur sekret sa i përket fuqisë dhe autonomisë, por kompania thotë se ofron një çift rrotullues të drejtpërdrejtë.

LiveWire ka rrota 17 inç me goma Michelin, sistemin e frenimit Brembo me disqe 300mm, sistemin e bllokimit, pezullimin Showa dhe peshën e ulët, si dhe një ekran me prekje në panelin e kontrollit.

Informata shtesë, përfshirë çmimin, do të bëhen të ditura në janar 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...