Iran, shkon në afro 53 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Azia

Iran, shkon në afro 53 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Me 213 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirus në Iran numri i viktimave ka arritur shifrën 52.883.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari tha se në 24 orët e fundit janë shënuar 7.603 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 1.131.077.

Lari shtoi se 5.678 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe se numri i të shëruarve deri më tani ka arritur në 844.430.

Duke informuar se deri tani janë kryer 6.846.781 teste, zëdhënësja Lari tha se 12 qyteza në vend janë të përfshira në mesin e rajoneve me alarm “të kuq”, 288 qyteza si zona “portokalli” dhe 148 qyteza si zona të “verdha”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat