Leopardët arratisen nga kopshti zoologjik në Kinë

Azia

Leopardët arratisen nga kopshti zoologjik në Kinë

Më: 10 maj 2021 Në ora: 15:38
Foto

Autoritetet në Kinën lindore ishin ende në kërkim të tre leopardëve të fundit që u arratisën nga një park safari, thanë zyrtarët të hënën.

Të tre leopardët u panë nga fshatarët që nga 1 maji, sipas gazetës shtetërore Globale Times.

Sidoqoftë, parku në provincën Zhejiang raportoi vetëm leopardët e zhdukur dhe paralajmëroi publikun të shtunën.

Zyrtarët thonë se dy nga leopardët janë kapur tashmë dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore, raporton AP.

Është e paqartë se si leopardët arritën t`ia mbathin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat