Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet në Kinë

Azia

Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet në Kinë

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 23:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një stuhi rëre kaloi nëpër një qytet në veriperëndim të Kinës dhe pamjet janë mahnitëse.

Pamjet tregojnë rërë që mbulon ngadalë qytetin e Dunhuang dhe zvarritet mbi ndërtesa dhe rrugë.

Dunhuang ndodhet buzë shkretëtirës Gobi, shkruan BBC.

Pamjet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat