Përmbytjet në Kinë, evakuohen rreth 2 milionë banorë

Azia

Përmbytjet në Kinë, evakuohen rreth 2 milionë banorë

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 19:53
Foto ilustrim

Moti i keq vështirëson operacionin e autoriteteve për të shpëtuar banorët.

Më shumë se 1.76 milionë njerëz janë prekur nga përmbytjet e mëdha në provincën Shanxi të Kinës.

Mediat raportojnë se shiu i rrëmbyeshëm, javën e kaluar, çoi në shembjen e shtëpive.

Dhe rrëshqitjeve të tokës në më shumë se 70 rrethe dhe qytete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat