Rekord viktimash me Covid-19 në Greqi

Azia

Rekord viktimash me Covid-19 në Greqi

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 23:39
Ilustrim

Janë rritur rastet e reja me Covid-19 në Greqi.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit 4165 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 724.571.

Ndërkohë është ulur numri i viktimave ku gjatë 24 orëve të fundit 25 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid-19, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15707 vdekje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat