Indi, numri i rasteve ditore me COVID-19 shkon mbi 246 mijë

Azia

Indi, numri i rasteve ditore me COVID-19 shkon mbi 246 mijë

Më: 14 janar 2022 Në ora: 07:10
Ilustrim

Në Indi rastet ditore me koronavirusin e ri (COVID-19) shkuan mbi 246 mijë.

Sipas lajmeve të "Hindustan Times", në Indi janë regjistruar 246.912 raste të reja, ku në 2 javët e fundit është rritur me shpejtësi numri i rasteve me COVID-19.

Sipas kësaj, që nga maji 2021 është regjistruar numri më i lartë ditor i rasteve.

Numri i rasteve ditore, i cili ishte rreth 20 mijë më 31 dhjetor, u rrit në 200 mijë brenda 2 javëve. Me 46.723 raste, Maharashtra është shteti me më shumë raste.

Në Indi deri më sot 36.317.927 persona janë prekur nga COVID-19 dhe 485.035 persona tjerë kanë vdekur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat