Kafshohet nga kobra derisa po zbaviste qytetarët

Azia

Kafshohet nga kobra derisa po zbaviste qytetarët

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 16:01
Foto

Gjuetari i gjarpërinjve dhe ylli i rrjeteve sociale Vava Suresh nga India u lirua nga spitali të hënën një javë pasi u kafshua nga një gjarpër helmues. Suresh u lirua nga spitali rreth orës 11 të mëngjesit në gjendje të mirë, raportojnë mediat indiane Onmanorama. Ai u kafshua nga një kobër më 31 janar teksa po përpiqej ta kapte, shtuan mediat.

Në rrjetet sociale është publikuar një video që tregon se ai tenton të kapë një gjarpër. Videoja, e cila zgjat 21 sekonda, tregon Sureshin duke mbajtur në dorë një gjarpër që është duke u përpëlitur dhe duke u përpjekur ta fusë në një qese të madhe.

Pas pak sekondash gjarpri duket se i është kapur në këmbë teksa njerëzit përreth tij kanë nisur të bërtasin dhe më pas kanë ikur pasi ai ka hedhur kobrën në tokë.

Sipas një raporti të publikuar nga Newsweek, një pickim kobre përmban mjaft helm për të vrarë deri në 20 njerëz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat