Mësuesi hedh ujë të valë mbi djalin 8-vjeçar

Azia

Mësuesi hedh ujë të valë mbi djalin 8-vjeçar

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 18:08
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një mësues shkolle thuhet se ka hedhur ujë të vluar mbi një djalë 8-vjeçar në Raichuru të Indisë për shkak të jashtëqitjes në uniformë.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur më 2 shtator por u zbardh së fundmi.

Djali i klasës së dytë në shkollën fillore Sri Ganamatheshwara në Maski të distriktit Raichuru të Karnataka kishte zhytur uniformën e tij të shkollës.

Mësuesi Huligeppa thuhet se ka derdhur ujë të valë për të ndëshkuar nxënësin. Si pasojë, djali mësohet se ka pësuar djegie 40% dhe po trajtohet në spitalin Lingasaguru Taluk. Fotot e tij në spital po bëjnë xhiron e rrjeteve sociale.

Që nga ngjarja, mësuesi mësohet se ka munguar në shkollë. Por, prindërit e djalit me sa duket janë kërcënuar nga disa persona në pushtet, por për të cilët nuk kanë bërë denoncim në polici.

Ironikisht, komiteti i mirëqenies së fëmijëve ose ndonjë departament/zyrtar nuk e vizitoi kurrë viktimën.

Mësuesi Huligeppa ka të kaluar kriminale, pasi në vitin 2015, ai u kap nga policia me pretekstin se mbante armë të mprehta dhe tentoi të vriste ish-deputetin Manappa D Vajjal të zonës zgjedhore Lingasaguru.

Ai ishte maskuar si një shenjtor dhe bredh nëpër shtëpinë e Manappa. Policia kishte arritur ta kapë dhe tek ai kishte gjetur armë të mprehta.

Në komisariatin e Lingasaguru kundër tij u regjistrua një rast tentativë për vrasje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat