​Indi: Gruaja komploton me të dashurin për të vrarë burrin, arrestohet

Azia

​Indi: Gruaja komploton me të dashurin për të vrarë burrin, arrestohet

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 22:00
Foto ilustrim

Policia e Nalgonda ka arrestuar një grua që kishte komplotuar me të dashurin për të vrarë të shoqin.

Ndërkohë që gruaja dhe i dashuri i saj janë arrestuar, kërkimet për trupin vijojnë.

Dharawat Ragya, 30 vjeç, ishte një vendas nga Lavudi Thanda të rrethit Nalgonda në Indi. Ai u martua me Roja of Peddavoora Mandal në vitin 2010.

Çifti kishte dy fëmijë. Familja jetonte në një shtëpi me qira në Manikonda në Hyderabad. Ragya punonte si shofer makine.

Sipas policisë, Roja kishte një lidhje me kushëririn e saj, Lakhpati, një vendas nga Gunangal Ellammathanda në Ibrahimpatnam Mandal. Ragya shpesh zihej me Rojan për këtë. Së shpejti, ata krijuan një plan për ta vrarë atë, tha policia.

Lakhpati pranoi t'u paguante 20 rupi miqve të tij Mansingh, Balaji nga Buggathanda në Neredugomma mandal, për të vrarë Ragya, tha policia.

Më 19 gusht, Lakpati, Roja, Mansingh dhe Balaji vranë Ragya në periferi të Hyderabad pasi e kishin dehur, tha policia. Më vonë, ata e lidhën trupin me shufra hekuri dhe e hodhën në lumin Krishna pranë Kasarajapalli Pushkarghat, shtuan ata.

Prindërit e tij iu drejtuan policisë më 21 gusht. Policia më pas zbuloi se Roja fliste shpesh me Lakpatin. Bazuar në rrëfimin e tyre, policia ka nisur një operacion kërkimi për trupin, tha nëninspektori i Rayadurgam Satish.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat